Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete 1 Mayıs tepkisi: Marjinal odaklara malzeme verildi

Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında 1 Mayıs‘ta CHP’nin Saraçhane’den Taksim Meydanı’na yürüme kararı almasıyla ortaya çıkan arbede görüntülerinden de bahsederek günün ruhuna gölge düşürüldüğünü söyledi.

“SOĞUKKANLI POLİSLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Erdoğan “Samimi çağrımıza rağmen Saraçhane’deki görüntüler 1 Mayıs ruhuna gölge düşürmüş, siyaset ve toplumda yumuşama istemeyen marjinal odaklara malzeme verilmiştir.” diyerek Tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Şehir eşkıyalarının azgınlıklarına rağmen soğukkanlı polislerimizi kutluyor hepsinin tek tek alınlarından öpüyorum.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı’nda kutlamaların yasaklanmasının ardından CHP’nin Saraçhane’den Taksim’e yürüyüş programı düzenlemesiyle çok sayıda sendika üyesi Saraçhane’de toplanmış, tedbir alan polislerle gruplar arasında arbede yaşanmıştı. Farklı grupların üyeleri polise taş, sopa ve damacana atmaya çalışırken polis de biber gazı kullanarak grubu dağıtmaya çalışmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen 65 şüpheliden 38’i tutuklanırken, 27’si adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Emniyet güçlerince yapılan çalışmalarda, olaylara karıştığı belirlenen 12 kişi daha gözaltına alınmış, 11’i tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir